zalety piany

Piana PUR stosowana do ociepleń budynków przez firmę EKOBUD, stanowi jeden z najbardziej efektywnych materiałów ociepleniowych. Nasz zespół jest w stanie pokryć nawet 1000 m powierzchni dziennie. Duża przyczepność piany pozwala na stosowanie jej na każdym rodzaju powierzchni. Piana poliuretanowa produkowana jest w dwóch wariantach. Stosowana przez firmę Ekobud piana otwartokomórkowa, czyli oddychająca, charakteryzuje się,dużą przepuszczalnością pary wodnej, dzięki czemu wilgoć nie zatrzymuje się w warstwie izolacyjnej, dużą lekkością, co pozwala uniknąć nadmiernego obciążania budynku. Piana zamkniętokomórkowa stosowana przez Ekobud charakteryzuje się małą chłonnością wilgoci, dzięki czemu znajduje zastosowanie przy izolacji zewnętrznej budynku, fundamentów, dachów płaskich, rurociągów itp.

  • Jeśli mielibyśmy pokusić się o porównanie dwóch materiałów izolacyjnych stosowanych obecnie na rynku, musimy dojść do wniosku, że piana poliuretanowa w wielu przypadkach przebija powszechnie stosowaną wełnę mineralną. Zacznijmy od tego, że aby uzyskać ten sam współczynnik przepuszczalności cieplnej wełny mineralnej co posiada piana, musimy ułożyć ponad dwukrotnie grubszą warstwę materiałów izolacyjnych, niż w przypadku piany. Dla wełny jest około 30 – 40 cm. A dla piany jedynie 18- 20 cm.

  • Co za tym idzie przy zastosowaniu piany znacznie obniżamy obciążenie konstrukcji dachu : dla wełny ciężar to 10 – 35 kg. Na metr kwadratowy dla piany : 8 – 10 kg. Na metr kwadratowy.
  • Pozwoli nam to na zastosowanie więźby o innych przekrojach niż w przypadku wełny.
  • W przypadku pożaru wełna mineralna stanowi warstwę izolacyjną, ma jeden z najwyższych parametrów odporności na ogień, piana poliuretanowa niestety jeden z najniższych, pod wpływem ognia łatwo się topi, a po odjęciu ognia sama gaśnie.